Liczba odwiedzin strony: 24236 Osób na stronie: 3
 

INDOS SA

 

Indos w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku był jedną z pierwszych w Polsce firm wprowadzających w profesjonalny sposób usługi finansowe związane z obrotem wierzytelnościami. W tych latach niewiele było osób świadomych, że należności mogą być przedmiotem obrotu.

Poza niezmienionymi od tamtych czasów zapisami Kodeksu Cywilnego, nie było żadnych regulacji prawnych dotyczących tej sfery usług finansowych, a w szczególności regulacji z zakresu prawa podatkowego.

Nasza, w pewnym sensie, pionierska działalność w tych latach, była często powodem, dla której fiskus i ustawodawca regulowali powstający w błyskawicznym tempie rynek długów. Pierwszy pomysł, że wierzytelności mogą być oferowane na aukcjach, gdzie rynek sam określi ich wartość, był inspiracją dla nazwy naszej spółki - Dom Aukcyjny Wierzytelności. Niestety szybko okazało się, że zobowiązania finansowe nie nadają się do sprzedaży w tej formie. Między innymi dlatego, że nikt nie mógł zagwarantować, iż wierzytelność w danej chwili jest taka, jak ją opisywał wierzyciel. Po prostu - dłużnicy czasem spłacali należności nie czekając na aukcję.

Nazwy i formy prawne spółki często się zmieniały, ale jeszcze szybciej zmieniała się jakość usług oferowanych naszym kontrahentom. Zawsze byliśmy przekonani, że dla nich liczy się nie tylko, posiadane przez nas, długoletnie doświadczenie w sferze usług finansowych, dotyczących wierzytelności, ale też nowoczesne podejście do ich potrzeb, w ciągle zmieniających się okolicznościach rynkowych. I tak zostało do dziś.

Przez 18 lat na rynku zdobyliśmy olbrzymie doświadczenie i zaufanie Klientów. O naszej skuteczności najlepiej świadczą jednak liczby.

  • Wygraliśmy ponad 1.500 procesów sądowych.
  • Zawarliśmy przeszło 6.000 umów windykacyjnych.
  • Dla naszych klientów odzyskaliśmy przeszło 650 milionów złotych.
  • Współpracowaliśmy z ponad 2.000 podmiotów gospodarczych.